BSH/Siemens

30.06.2004

Dressman - mistrz w prasowaniu koszul

Superman przybył z kosmosu, aby bronić Ziemi i Ziemian. Batman, to bogaty i szanowany obywatel, który walczył z wszelkimi przejawami zła w swoim mieście. Spiderman, to zwykły student, który po ugryzieniu przez genetycznie zmodyfikowanego pająka, posiadł swoisty "szósty zmysł" i poświęcił się walce z przestępczością. Dressman, to... światowa nowość marki Siemens - w pełni automatyczne urządzenie do prasowania koszul, które raz na zawsze wyzwoli nas od stosu koszul i bluzek koszulowych czekających na wyprasowanie. Oszczędzi nasz czas, energię i nerwy. Czym góruje nad poprzednikami? Istnieje naprawdę!

Prasowanie do ulubionych czynności nie należy. Wymaga cierpliwości i zręczności, a przede wszystkim jest bardzo czasochłonne. Ile razy zdarzyło się, że koszula po prasowaniu... wyglądała gorzej niż przed? Kiedy przód był już nienaganny, fatalnemu zagnieceniu ulegał tył i tak bez końca, jak w komedii z czasów niemego kina.

Jak robi to dressman?
Urządzenie do prasowania koszul TJ 10001 "dressman" to manekin wykonany z wysokiej jakości jedwabiu o wyjątkowej wytrzymałości. Dressman przystosowany jest do prasowania wszystkich koszul męskich z długim i krótkim rękawem i to bez względu na ich rozmiar - równie sprawnie poradzi sobie z koszulą w rozmiarze 35, jak i 50 (czyli od XS do 4XL). Dzięki dressmanowi idealnie wyprasujemy także koszulowe bluzki damskie w szerokim wachlarzu rozmiarów: od 36 do 52 (od S do XXL).
Świeżo wypraną, jeszcze wilgotną koszulę lub bluzkę koszulową zakładamy na korpus manekina i włączamy urządzenie. Nasza rola na tym się kończy. Prasowanie polega na przepuszczeniu przez koszulę strumienia gorącego powietrza, pod wpływem którego włókna tkaniny prostują się. Cały proces prasowania jest niezwykle skuteczny i bezpieczny dla tkaniny. Nie ma ryzyka, że tkanina ulegnie wybłyszczeniu, co zdarza się przy prasowaniu tradycyjnym i zmusza do kłopotliwego prasowania poprzez ochronną warstwę płótna.

Jak długo robi to dressman?
Oszczędność czasu jest ewidentna. Szacuje się, że osoba doświadczona w prasowaniu potrzebuje średnio około 8 minut, aby koszula była wyprasowana jak należy. Przy pomocy dressmana trwa to tylko... 90 sekund, bo tyle czasu wymaga założenie i zdjęcie koszuli z urządzenia. Resztę pracy wykona sam dressman i to w ciągu średnio 10 min., w zależności od rodzaju materiału. Odpada też problem suszenia, bo koszule prasujemy wilgotne, bezpośrednio po wyjęciu z pralki.

Co dressman jeszcze potrafi?
Kołnierzyki i mankiety to elementy koszuli wyjątkowo niewdzięczne przy prasowaniu tradycyjnym. W przypadku korzystania z dressmana kołnierzyk wystarczy zapiąć i przycisnąć specjalnymi uchwytami. Ruchome, specjalne uchwyty przeznaczone są także do przytrzymywania mankietów. Dla dressmana nie istnieją oporne kołnierzyki lub mankiety - efekt po prasowaniu jest doskonały.

Kurtki, marynarki i żakiety po kilkakrotnym użyciu albo długim leżakowaniu w szafie nie kwalifikują się jeszcze do prania, ale często wymagają odświeżenia. Dressman do tego celu nadaje się doskonale. Ubrania można "przewietrzyć" przepuszczając przez nie strumień zimnego powietrza. Natomiast strumień ciepłego powietrza szybko wysuszy przemoczony na deszczu płaszcz czy żakiet i zapobiegnie ich zdefasonowaniu.

 Dressman - proekologiczny i mało kłopotliwy
Podczas prasowania przy pomocy dressmana nie są stosowane żadne środki chemiczne. Górną część urządzenia można bez trudu złożyć, a całość przykryć pokrowcem. Materiał, z którego wykonany jest manekin można prać: wystarczy zdjąć go z urządzenia i prać w programie do tkanin delikatnych 40 C.

 Urządzenie do prasowania koszul
TJ 10001 dressman

Moc:   3400 W (16A) / 2150 W (10A)
Kolor:   srebrno-szary
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 119 x 36,5 x 45 cm (po złożeniu)
Ciężar:  28 kg

* 12 czasowo sterowanych programów prasowania w zależności od materiału, z którego zostały wykonane koszule: jedwab, wiskoza, bawełna, len, flanela (nie można stosować do materiałów elastycznych np. stretch, jersey);
* 1 program "zimne powietrze" do odświeżania wierzchniej odzieży, np. marynarki;
* 2 programy "ciepłe powietrze" do suszenia np. przemoczonych podczas deszczu marynarek;
* Urządzenie nadaje się do prasowania męskich koszul w rozmiarze 35-50 (XS do 4XL) oraz damskich bluzek koszulowych w rozmiarze 36/38 -50/52 (S do XXL);
* Nadmuchiwany powietrzem manekin z jedwabiu spadochronowego, na który zakłada się koszule;
* Możliwość prania manekina w pralce w programie tkaniny delikatne 40C;
* Regulacja wymiarów manekina za pomocą linek regulacyjnych;
* Specjalne uchwyty podtrzymujące kołnierzyk oraz mankiety;
* Sygnał akustyczny po zakończeniu programu;
* Przewód elektryczny o długości 3 m;
* Schowek na przewód elektryczny;
* Uchwyt i koła ułatwiające przemieszczanie;
* Oszczędność miejsca dzięki składanej górnej części urządzenia;

Cena: 4.599 zł

Dodatkowe informacje: